Захід з нагоди Дня пам’яті жертв голодомору

Щорічно у четверту суботу листопада в Україні згадують про мільйони померлих від голодомору – геноциду українського народу 1932-1933 рр.  В університеті для курсантів першого курсу викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Вікторія Пилипенко спільно з учасниками історичного гуртка “Чорна рада” провела лекцію, присвячену дослідженням практики голодоморів, як механізму винищення державою незгодних.

  

Павло Зайцев, Данило Соснін, Максим Водолага, Микита Лисовецький у своїх виступах проаналізували радянську політику щодо українців під час трьох голодоморів 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 рр. Дар’я Коваленко  ознайомила присутніх із причинами голоду у США, що тривав паралельно з голодмором-геноцидом в Україні, а Данило Завгородній зауважив на подібності до радянської політики Китаю, що теж довела людей до смерті від голоду. Курсантка Ілона Поплавська представила презентацію, в якій підкреслила глобальність проблеми голоду людства сьогодні.

На завершення заходу Вікторія Пилипенко закликала курсантів пам’ятати трагічні сторінки своєї історії та запалити у суботу на вікні свічку, як символ скорботи і вічної пам’яті про невинно загиблих.