Премія імені Е.О. Дідоренка

Премії імені професора, члена-кореспондента Академії правових наук України, засновника Луганського обласного відділення кримінологічної асоціації України Едуарда Олексійовича Дідоренка  встановлені Вченою радою Луганського  державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка на вшанування пам’яті першого ректора навчального закладу для підтримки талановитих молодих вчених України та інших держав. 

Премії присуджуються за найкращі авторські емпіричні  дослідження злочинності, її окремих елементів та факторів, а також способів її попередження. Лауреати премій визначаються за результатами щорічного конкурсу емпіричних досліджень молодих вчених, які займаються науковою роботою у галузі кримінології, кримінального права, кримінального процесу, адміністративного права та діяльності, економічної безпеки, криміналістики, оперативно-розшукової роботи, юридичної психології, соціології девіантної поведінки тощо.

Положення про премії імені Е.О. Дідоренка затверджено Вченою радою Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка  «23» січня 2009 р. (протокол № 8).

Конкурси емпіричних досліджень молодих науковців проводяться в Луганському університеті внутрішніх справ з 2002 року. Спочатку у них брали участь курсанти та студенти. Потім коло учасників розширилось за рахунок молодих науковців. З 2005 року конкурс стає міжнародним.

Серед лауреатів конкурсу нинішні кандидати і доктори юридичних наук – випускники університету Ю. Приколотіна, С. Іваніцький, В. Шарікова, О. Одинцова, Є. Назимко (Донецьк) та інші.

У 2014-2019 роках конкурс не проводився. Відновлення його проведення відбулось у 2020 році.

За всі роки Конкурсу його переможцями були:

  • 2007 – Єгор НАЗИМКО (Донецьк, Україна).
  • 2008 – Олександр ТУРИШЕВ (Омськ, Росія).
  • 2009 – Валентина НЕСТЕРЕНКО (Харків, Україна).
  • 2010 – Дмитро БАБИЧЕВ і Марія РОМАШОВА (Луганськ, Україна).
  • 2011 – Світлана СУСЛОВА (Кемерово, Росія).
  • 2012 – В’ячеслав ШТАНЬКО (Луганськ, Україна).
  • 2013 – Марія ШКЛЯРУК (Санкт-Петербург, Росія).
  • 2020 – Лілія ЛІСНИЧЕНКО (Київ, Україна).

У 2013 році Вченою радою Університету прийнято рішення про залучення до участі у конкурсі творчих робіт старшокласників.

Лауреатами конкурсу 2019-го року стали:

1 місце – Бойко Валерія (Лисичанський багатопрофільний ліцей).

2 місце – Войтенко Владислав (Старобільська ЗОШ № 4).

3 місце – Калюжна Діана (Рубіжанська ЗОШ № 9).

У 2020 році переможницею конкурсу стала Аліна Пашкова (Лисичанський багатопрофільний ліцей).

Запрошуємо учнів 9-11 класів, схильних до самостійної науково-дослідницької роботи, до участі у конкурсі емпіричних досліджень злочинності на здобуття Премій імені Едуарда Олексійовича Дідоренка.

Школярам, які зацікавляться можливістю проявити свою творчо-дослідницьку активність у галузі дослідження злочинності, пропонуємо познайомитись з методичними порадами щодо підготовки конкурсних робіт.