Інформаційно-просвітницький захід для курсантів у межах акції “16 днів проти насильства”

Співробітники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Людмила Непийвода та Світлана Дем’янчук спільно з начальницею відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Олександрою Бабецькою та соціальною працівницею ГО “Д.О.М.48.24” Юлею Князюк провели спільний інформаційно-просвітницький захід для курсантів. Вібдувся захід у межах проведення Всесвітньої акції “16 днів проти насильства”.

 

Людмила Непийвода розповіла майбутнім поліцейським про роль Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у національному механізмі захисту прав і свобод людини і громадянина та особливості діяльності інституції в умовах воєнного стану.

Світлана Дем’янчук ознайомила курсантів з реалізацією Уповноваженим з прав людини функції національного превентивного механізму за моделлю «Омбудсман+», акцентуючи увагу на практичних кейсах щодо порушення (поновлення) прав затриманих осіб, які були виявлені під час моніторингових візитів до місць несвободи, зокрема, до відділів поліції Івано-Франківської області, аналізу звернень і повідомлень, які надходять до Уповноваженого, а також моніторингу ЗМІ.

Спікери відзначили високу активність курсантів в обговоренні порушених питань та передали інформаційні матеріали про права людини, яка тримається в установах правоохоронної сфери, про запобігання і протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі, а також посібники щодо основних засад діяльності національного превентивного механізму в Україні.

Організатором заходу виступив завідувач кафедри організації правоохороних та судових органів Микола Яковенко.