У ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка відбулась наукова дискусія “Запобігання злочинності у форматі Data Science”

Сьогодні у ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка у форматі наукової дискусії, тема якої “Запобігання злочинності у форматі Data Science”, відбулось чергове засідання наукового гуртка кафедри кримінально-правових дисциплін.

Доповідачем виступив перший проректор університету, д.ю.н, професор Микола Карчевський. Він охарактеризував зміст даних кримінальної статистики України у період з 2013 по 2021 роки, а також висловився щодо загальних тенденцій протидії злочинності в країні. 

У межах заходу Микола Карчевський доповів присутнім про використання методів Data Science та можливості проведення відновлюваних досліджень (reproducible research) у сфері юриспруденції. Курсантам було презентовано інтерактивний посібник «Протидія злочинності в Україні: інфографіка», який містить результати дев’яти років спостереження (2013-2021) за більш ніж 100 параметрів аналізу застосування кримінального законодавства та пропонує набір даних що містить близько 980 тисяч показників функціонування національної системи кримінальної юстиції. Зі змістом довідника усі бажаючі можуть ознайомитися за посиланням https://karchevskiy.org/i-dovidnyk

Під час дискусії доцент Василь Поклад опонував титульній доповіді.Опонент висловив певні застереження щодо можливості та доцільності застосування технології Data Science як інструменту протидії злочинності. В обговоренні проблемного питання взяли участь і гуртківці, котрі запропонували власні погляди на перспективи статистифікації процесу дослідження злочинності.

Захід є складовою впровадження навчального курсу «Сучасне запобігання злочинності», котрий розробляється на виконання грантової програми «Підтримка переміщеного Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е. О. Дідоренка» за підтримки Європейського Союзу.