Візит чеської делегації до ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка

У межах програми «Співробітництво у сфері розвитку безпеки з Україною – 2020» з 20 по 21 жовтня 2021 року до університету завітали представники поліції Чеської Республіки, а саме: координатор міжнародної освіти відділу міжнародної освіти Управління поліцейської освiти i службової підготовки поліції Чеської Республіки, підполковник поліції Мiрослав Кортан; радник бюро кримінальної поліції та слідчої діяльності поліції Чеської Республіки, підполковник поліції Мартіна Петровичова та  лекторка  поліцейської освіти i службової підготовки, капітан поліції Яна Хмелова.

Гості ознайомилися з діяльністю Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дiдоренка. Делегація із зацікавленістю спостерігала за інноваційними досягненнями науки, що використовується студентами і курсантами під час навчального процесу. У свою чергу чеські колеги продемонстрували оновлені засоби, які використовують для визначення емоційного стану вразливих жертв. Під час спілкування з першим  проректором ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка Миколою Карчевським  обговорили світові тренди щодо протидії злочинності, жертвами якої є діти.

У подальшому за участю іноземних партнерів, використовуючи можливості дистанційних технологій та спеціального криміналістичного полігону «Зелена кімната», провели інтерактивне заняття для курсантів на тему «Методологія допитy потерпілих, що знаходяться у надзвичайно вразливому cтані». Заняття проходило у формі рольової гри, де курсанти продемонстрували високий рівень вмінь та навичок ведення допиту малолітньої особи, яка стала жертвою сексуального насильства.

Надалі делегація поліції Чеської Республіки обмінялася практичним досвідом з представниками ювенальної превенції ГУНП в Луганській області. Поліцейські Луганщини розповіли іноземним колегам про свої досягнення щодо використання можливостей «зелених кімнат» під час роботи з постраждалими дітьми від різного роду злочинів.

Завітала делегація і до Луганського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та окремих територіальних органів поліції Луганщини.  Іноземні правоохоронці із зацікавленістю спостерігали за досягненнями роботи українських поліцейських та відзначили їх високий рівень професіоналізму.

По закінченню заходів учасники зустрічі наголосили про необхідності посилення міжнародного співробітництва у сфері запобігання злочинності та підвищення якості підготовки поліцейських кадрів у цій сфері.