Поліцейський квест за участю співробітників Національної поліції України (відео)

Завідувачем кафедри організації правоохоронних та судових органів Миколою Яковенком та доцентом кафедри організації правоохоронних та судових органів Демидом Морозовим разом з курсантами (спеціальність 262 «Правоохоронна діяльність») було проведено поліцейський квест, що охоплював практичні заняття з дисципліни «Адміністративна діяльність національної поліції». До заходу долучились  практичні працівники Національної поліції – начальник відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Луганській області, капітан поліції Андрій Кочубей; дільничний офіцер поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Сєвєродонецького РУП, старший лейтенант поліції Антон Ксоврелі та дільничний офіцер  поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Сєвєродонецького РУП, лейтенант поліції Віталій Безкровний. У якості інструкторів взяли участь викладачі кафедри організації правоохоронних та судових органів Максим Кривонос та Олександр Пупинін.

Для курсантів змоделювали три ситуації, під час яких вони комплексно використовували набуті знання для удосконалення загальних та професійних якостей, зокрема щодо професійного спілкування та вжиття заходів поліцейського реагування.

Ситуація 1. Молоді люди голосно кричать. При наближенні дільничних офіцерів висловлюються в їх бік брутальною лайкою. Припинити правопорушення на вимогу поліцейських не погоджуються. Тиснуть психологічно, пропонуючи останнім залишити місце пригоди і обіцяють, що надалі вони самі підуть у свої справах. Після чого один із молодиків намагається втекти. За результатами чого було застосовано заходи та заходи фізичного впливу та адміністративно-правового примусу. 

 

Ситуація 2. Дві молоді особи, перебуваючи у середині автомобіля ЗАЗ, поводили себе зухвало. На вимогу працівників поліції із транспортного засобу виходити відмовилися. За результатами проведених комплексу заходів, а саме: оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, поверхневого огляду водія та інших учасників подій, правопорушення було припинено, а винних було притягнуто до встановленої законом відповідальності.

Ситуація 3. Дільничні офіцери поліції в ході проведення операції «Зброя», відповідно до обліків власників зброї, що проживають на території адміндільниці, виявили, що у громадянина Петрова К. закінчився термін дії дозволу, виданого для законного зберігання та використання карабіну «САЙГА», придбаного 3 роки 2 місяців назад. Здійснюючи перевірку дотримання правил дозвільної системи, а саме: зберігання вогнепальної зброї її власником за місцем проживання, дільничні офіцери фіксують факт неналежного зберігання зброї. За результатами цього заходу було складено службові документи та відповідні матеріали про адміністративне правопорушення.

Під час квесту викладач та практичні працівники вербалізували конкретні завдання та чітко визначали напрямки роботи, серію запитань, на які потрібно дати відповіді, окреслювали проблему, що потребувала розв’язання, визначали позицію, яка мала бути захищена, і вказували на іншу діяльність, спрямовану на надання результатів відповідно до зібраної інформації.