Поліцейський квест з навчальних дисциплін «Кримінальний процес» та «Криміналістика»

15 червня відбулась атестація курсантів з навчальних дисциплін «Кримінальний процес» та «Криміналістика» у формі практично-орієнтованого екзамену (поліцейського квесту).

Атестація складалася з двох частин: перша полягала в письмовому вирішенні ситуаційних завдань; друга – у демонстрації основних умінь та навичок згідно отриманого завдання з виконання професійно-службових завдань на спеціалізованому навчальному криміналістичному полігоні.

Курсантів розподілили на три групи, кожна з яких відпрацьовувала по одній ситуації. Так, перша група проводила обшук офісного приміщення, друга працювала на місці ДТП, третя проводила процесуальні дії за фактом крадіжки з аптеки. Завдяки цьому здобувачі вищої освіти відпрацьовували практичні навички застосування кримінального процесуального законодавства та проведення слідчих (розшукових) дій, а саме: визначення процесуального порядку, підготовки та проведення огляду місця події та обшуку, навички роботи зі слідовою інформацією та вміння використовувати її для подальшого планування розслідування, організаційні навички роботи в команді та індивідуально, вміння приймати організаційні, тактичні та процесуальні рішення.

 

Результатом проведення відповідної контрольної дії було складання документу або його фрагменту, у якому фіксувались фактичні дані, отримані під час процесуальної дії,  та описувались вилучені речові докази. Після цього курсанти представляли екзаменаційній комісії результати проведених процесуальних дій, а також надавали пропозиції щодо подальшого планування розслідування.