Онлайн презентація «Методичні рекомендації з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України»

19 травня, відповідно до Національного плану з виконання резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2025 р. для працівників центральних апаратів та закладів вищої освіти складових сектору безпеки і оборони України, відбулась онлайн презентація «Методичні рекомендації з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України».

Під час заходу керівників наукових, науково-дослідних та навчально-методичних підрозділів, керівників кафедр та факультетів (інститутів), науковців та викладачів/чок Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Донецького державного університету внутрішніх справ, Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка ознайомили з Методичними рекомендаціями та спеціальними темами з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України, вибір яких залежить від профілю ЗВО СБО; та представили методологію проведення оцінки потреб ЗВО СБО щодо врахування ґендерного компоненту у системі підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України для подальшого здійснення такої оцінки силами фахівців ЗВО.

У своїй промові ректор ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка Віталій Комарницький  наголосив, що Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка знаходиться на Сході України, у безпосередній відстані від лінії зіткнення, що відкладає певні особливості на умовах роботи та навчанні. Тому питання гендерної рівності, мабуть, специфічно проявляються в таких своєрідних обставинах.

«Ми розуміємо, що в таких ситуаціях жінки та діти є найбільш вразливою та незахищеною верствою населення. Тому, у цьому секторі необхідно провести величезну роботу фахівцям різних профілей. З урахуванням цих нестандартних обставин, ми вважаємо вкрай актуальним розробку методичних рекомендацій саме для сектору безпеки і оборони України», – зазначив ректор ЗВО.

Презентація проводилась за участі Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики, технічної підтримки ООН Жінки в Україні при фінансуванні Уряду Швеції Катерини Левченко.