Шевченківський тиждень

 … Повік живуть його СЛОВА

Щороку Україна відзначає Шевченківські дні.

 207-річницю від народин нашого Генія – світоча української нації  – Тараса Шевченка відсвяткували й у нашому виші.

На хвилі історичних припливів і відпливів Тарас Шевченко то приходить до нас, як велике сонце, то віддаляється, як далека зірка, від якої залишається сама назва…

ФЕНОМЕН ШЕВЧЕНКА відбиває НАШУ НАЦІОНАЛЬНУ ПРИРОДУ, НАШЕ СВІТОСПРИЙМАННЯ, НАШЕ МИНУЛЕ Й НАШУ НАДІЮ НА МАЙБУТНЄ. Він символізує душу українського народу, утілює його гідність, дух і пам’ять.

Понад двісті років його перебування на нашій землі означили надто багато. МИ УСВІДОМИЛИ СЕБЕ УКРАЇНЦЯМИ. Саме ШЕВЧЕНКО ПЕРШИМ недвозначно чітко вказав на потребу НАШОЇ ДЕРЖАВНОЇ САМОСТІЙНОСТІ.

Неординарною історичною заслугою Шевченка є й те, що з часу з’яви його «Кобзаря» набула державного статусу й живонародна наша МОВА. Питомо українська філософія, естетика, правова й  моральна самосвідомість у творчому його доробку ПОСЕСТРИЛИСЯ З ДОСЯГНЕННЯМИ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ТА СВІТОВОЇ ДУМКИ.  

Важко переоцінити ШЕВЧЕНКІВ ВНЕСОК у процеси формування та РОЩЕННЯ на нашій землі ЗРІЛОГО ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА.         Усвідомлюємо, що багато із заповітів Шевченка наповнюються новими змістами й вимагають концентрації інтелекту й духу багато чим відмінного від внутрішніх станів Шевченкового першочитача. Змінюється все: література, довкілля, життєві цінності, життєві очікування. Та незмінною є сила ШЕВЧЕНКОВОГО СЛОВА.

Шевченкова поезія проста – і в Шевченка немає нічого простого.

Шевченко національний у всіх виявах – і Шевченко скрізь ставить проблеми загальнолюдські.

Люди, які читають Шевченка, може, і не вичленовують проблем, які він ставив. Але вони читають його твори і під їх поетичним чаром вдихають чисте здорове повітря його пісні, відчувають

Ті незримі скрижалі,

Незримим писані пером.

І ВОНО МАЄ ЦІЛЮЩУ ВЛАСТИВІСТЬ ВИПРЯМЛЯТИ, ПІДНОСИТИ, ПРОБУДЖУВАТИ, ЗМІЦНЮВАТИ В ЛЮДИНІ ЛЮДИНУ, ЇЇ ДУХОВНІ НАЧАЛА.

Про ці та інші насущні питання йшлося у виступах викладачів кафедри юридичної лінгвістики та практичної психології, здобувачів вищої освіти після перегляду документального фільму Юрія Макарова «Мій Шевченко» та літературного мистецького заходу «ФЕНОМЕН ШЕВЧЕНКА».