В університеті відбувся захід у рамках акції «16 днів проти насильства»

04 грудня в ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка відбулась відкрита онлайн-лекція на тему “Резолюція 1325 – 20 років по тому. Чому це досі для нас актуально та важливо? 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства”.

  

Спеціаліст з ґендерних питань Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ Ерік Кроуве представив курсантам та студентам Луганскього державного університету внутрішніх справ імені Е.О.Дідоренка основні аспекти резолюції РБ ООН, чинники підвищення ризиків виникнення випадків насильства за ґендерною ознакою під час конфліктів і гуманітарних криз.

За словами Еріка Кроуве, жінки часто відіграють надзвичайно важливу роль у захисті соціального устрою в охоплених конфліктом громадах та у розбудові культури  миру. Спеціаліст з ґендерних питань Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ звернув увагу на історії жінок – лідерок громад і спостерігачок СММ ОБСЄ – які щодня уздовж лінії зіткнення маленькими, але щораз дієвішими кроками наближають східні райони України до сталого миру.

Здобувачам вищої освіти були представлені статистичні дані насильства за ґендерною ознакою в Україні та в місті Сєвєродонецьк зокрема. Ерік Кроуве також наголосив на зростанні кількості випадків домашнього насильства (переважно стосовно жінок, людей похилого віку та неповнолітніх) під час спалаху COVID-19 навесні.