Відкритість і прозорість як основні вимоги до ефективної діяльності поліції сьогодення

3 листопада на заключне заняття з дисципліни «Історія держави та права зарубіжних країн» до здобувачів вищої освіти першого курсу ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка був запрошений заступник начальника відділу комунікації ГУНП в Луганській області Антон Ковальов.

«Уже незабаром у своїй професійній діяльності в залежності від місця проходження служби ви будете інформувати населення про роботу поліції, стан або перебіг окремих справ, шляхом надання коментарів співробітникам відділу комунікації, журналістам; відповіді на запити громадян чи посадових осіб органів влади або звітування перед громадою. Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» та після реформи 2015 року, коли відкритість і прозорість стали одними з основних елементів в роботі Національної поліції України, ви не маєте право відмовити у наданні інформації. Але яким чином це робити, як і коли подавати інформацію, сьогодні ми з вами і розберемо», – розпочав свою зустріч прес-офіцер поліції Луганщини.

Антон Ковальов розповів про особливості діяльність Відділу комунікації поліції Луганщини, зумовлених проведенням на територіях області АТО/ООС. Пояснив алгоритм взаємодії прес-служби з різними підрозділами поліції та представниками засобів масової інформації. Поділився цікавими прикладами зі своєї служби та розповів про особливості роботи подібних служб у поліцейських органах інших країн.

Під час практичної частини на основі запропонованої ситуації молодь спробувала зробити інформаційне повідомлення для засобів масової інформації.

«І на завершення, хотів би наголосити на важливості та впливі, які зараз несуть соціальні мережі, користувачами яких ви всі є. Сьогодні ви не лише обличчя університету. Ви рядові поліції, тому ви обличчя всієї Національної поліції України. Тож світлини, відеоконтент, будь яка інформація, розміщена на ваших сторінках у соціальних мережах, може створити негативний образ не лише про вас, а й про всю велику поліцейську родину. Думайте на перед.», – підкреслив заступник начальника відділу комунікації ГУНП в Луганській області Антон Ковальов.