День  української писемності та мови у ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка

У День  української писемності та мови пошановувачі українського слова ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка взяли участь у написанні XX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, мовних конкурсах, а також у конференції.

О 09:30 майже 300 здобувачів вищої освіти, керівництво та співробітники вишу разом зі всією країною долучилися до  написання радіодиктанту. За словами викладачів кафедри юридичної лінгвістики та практичної психології, мета цього значимого національного флешмобу полягає не в перевірці власної грамотності, а в єднанні навколо мови, у відчутті спорідненості з українцями всього світу. Цьогорічний текст «Виклики книжкової ери» написав письменник і видавець Іван Малкович. Під час обговорення текст диктанту викликав в учасників певні розмисли про вагомість паперової книжки.

У другій половині дня курсанти та студенти взяли участь у першому етапі ХХI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та першому турі XI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

«Багаторічна історія проведення конкурсів у нашому університеті має безліч цікавих сторінок. І я маю надію, що цього року ми отримаємо ще одну. Попри обставини, ми знаходимо можливість для комунікації та наукових пошуків. Мовні конкурси в юридичному виші – це особливі події, бо єдиною зброєю юриста є саме мова. Маючи нагоду, висловлюю слова щирої поваги та вдячності організаторам цих заходів – викладачам кафедри юридичної лінгвістики та практичної психології», – звернувся до присутніх т.в.о. ректора ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка Микола Карчевський.

Сьогодні в Національному університеті «Запорізька політехніка» розпочала роботу ХVІ міжвишівська наукова інтернет-конференція за міжнародною участю, у якій задіяні і викладачі кафедри, і курсанти.

Усі заходи відбувалися на платформі дистанційного навчання.