Онлайн-семінар “Конституційне судочинство: нові можливості та особливості їх застосування”

Нові можливості та особливості застосування конституційного судочинства, сьогодні, 19 червня, в рамках дискусійної платформи „Конституціоналізм в Україні: історичні здобутки та подальші перспективи“ розглянули учасники онлайн-семінару.

Представники Конституційного суду України, Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка та Донецького юридичного інституту обговорили питання конституційного судочинства як засобу юридичного захисту прав і свобод; конституційно-правові засади забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб в муніципальному аспекті; конституційну скаргу як національний засіб юридичного захисту прав людини. Жваве обговорення викликало питання реалізації суб’єктивного виборчого права в Україні.

«Про сучасний світ часто кажуть «світ, що змінюється». Трансформуються суспільні процеси та практики, виникають принципово нові соціальні феномени, впроваджуються новітні технології. Все це є безсумнівно позитивним. Людство отримує нові можливості, ставить перед собою нові завдання. В такій ситуації складно переоцінити значення правового регулювання. Воно забезпечує ефективність змін та, що не менш важливо, попереджає ризики негативного розвитку подій. Конституційне право зберігає цілісність та направленість правового регулювання. Визначаючи фундаментальні положення національної правової системи воно дає гарантії дотримання прав людини а також можливість перевірити чи відповідає певна законодавча новела ключовим завданням права в цілому. Сьогодні ми говоримо саме про такий рівень та про такі правові гарантії розвитку та стабільності нашого суспільства»,- зазначив т.в.о. ректора ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка Микола Карчевський.

Захід включав в собі й практичну частину, під час якої учасники розглянули умови прийнятності Конституційним Судом України конституційних скарг  та розібрали алгоритм складання та подання конституційних скарг.

Студенти ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка та ДЮІ також у рамках семінару долучилася до  онлайн-вікторини „Конституція у моєму житті“. Протягом години молодь виконувала завдання, орієнтовані на знання основного закону України. Безумовною переможецею була визнана студентка ЛДУВС імені Е.О,Дідоренка Анастасія Анохіна; 2 місце поділили між собою курсант ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка Євген Ступченко та студентка ДЮІ Марина Ювченко. 3 місце посіли Данило Соснін (ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка) та Ярослава Кривенко (ДЮІ).