Презентація проекта-переможця глобальної інноваційної програми для молоді UPSHIFT Україна (відео)

У рамках реалізації концепції Community policing викладачами кафедри професійних та спеціальних дисциплін та курсантами Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка був розроблений проект курсів самооборони “Shield Up”. Проект був представлений у  глобальній інноваційній програмі для молоді UPSHIFT Україна, що реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Фондом “Професійний розвиток Харкова” за підтримки уряду Японії та отримав відповідне фінансування для його реалізації.

15 лютого в університеті відбулась презентація та відкриття курсів самооборони “Shield Up”. У рамках роботи курсу для підлітків певних соціальних груп віком 14-17 років на базі університету проведуть серію тренінгів з самооборони, домедичної підготовки, занять з психологами та юристами.

«Це комплекс занять, який дозволить сучасному підлітку здобути навички поводження в небезпечних та екстремальних ситуаціях, бути юридично обізнаними, пильним та вміти в критичній ситуації дати впевнену відсіч правопорушнику в рамках закону», – зазначають автори курсу.

Заняття з самооборони матимуть теоретичну та практичну частину. Інструктори обговорять з хлопцями як розпізнати загрозу, гендерні відмінності у сприйнятті ситуації, розглянуть якою може бути реакція на стрес, правила пильності та поведінки в критичних ситуаціях. Викладачі ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка спільно з курсантами сприятимуть розвитку основних рухових якостей, навчать ставити блоки, звільнятися від захватів й обхватів, захищатися від нападу озброєного правопорушника тощо.

У домедичній частині молодь ознайомиться з загальними принципами надання домедичної допомоги, отримає навики надання домедичної допомоги при механічних травмах, пораненнях та кровотечах й серцево-легеневої реанімації.

Юристи розберуть з учасниками курсів права, обов’язки й відповідальність неповнолітніх, взаємодію молоді й поліції у рамках реалізації Community policing та ще багато інших правових питань.

Під час презентації проекту була представлена програма курсу, навчальні локації та спорядження. Курсанти, які будуть займатися з підлітками два рази на тиждень протягом 2 місяців, провели наглядовий майстер-клас із самооборони.

Університет висловлює щиру подяку спонсорам за придбані тренажери-манекени для серцево-легеневої реанімації, плівки-клапани, професійні накладки-імітування типових травм та поранень, характерних для зони проведення ООС. У подальшому це устаткування буде використовуватися під час освітнього процесу майбутніх поліцейських.