Криміналістична реєстрація

28 січня в університеті доцентом кафедри кримінально-правових дисциплін факультету підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України підполковником поліції Володимиром Бондарем спільно з фахівцями Луганського НДЕКЦ МВС України було зорганізоване бінарне заняття зі слухачами курсів підвищення кваліфікації за темою: «Криміналістична реєстрація».

Судовий експерт сектору балістичного обліку Костянтин Бондар та судовий експерт почеркознавчих досліджень дослідження документів та обліку Максим Сурмієв продемонстрували основні захисні елементи документів, що супроводжують транспортні засоби, а також види і способи підробки документів; надали роз’яснення організаційно-тактичним питанням виявлення ознак підробки документів; ознайомили з наявними у інформаційно-пошуковій колекції Луганського НДЕКЦ МВС підробленими посвідченнями водія, свідоцтвами про реєстрацію транспортних засобів і грошових коштів. Виклад навчального матеріалу супроводжувався мультимедійною презентацією.

 

Слухачі із зацікавленням ознайомились із особливостями роботи криміналістичних обліків Експертної служби МВС України, питаннями взаємодії слідчих та експертів щодо постановки об’єктів на обліки, перевірки слідів злочину по оперативно-пошуковим та інформаційно-довідковим колекціям, формою і термінами виконання відповідних запитів. Окремо були розглянуті питання про доступ до інформації Інтегрованої інформаційно-пошукової системи Національної поліції, її використання під час розслідування кримінальних правопорушень.

У слідчих, які нині проходять підвищення кваліфікації в ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка, виникало чимало запитань й щодо подальшої організації органів досудового розслідування у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», яким запроваджується інститут кримінальних проступків. Під час заняття проходив обмін прикладами з позитивного досвіду слідчої діяльності, з акцентом на використанні різних видів криміналістичної реєстрації, що сприяло засвоєнню слухачами важливості використання різних інформаційних ресурсів у кримінальних провадженнях.