Всесвітній день психічного здоров’я

Сьогодні   10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я! Всесвітня федерація психічного здоров’я визначила цю дату в 1992 році і вже в 27 раз люди у всьому світі будуть привертати увагу до проблем пов’язаних із психічним здоров’ям, проводити заходи із популяризації психологічних знань, об’єднувати свої зусилля щодо покращення психічного здоров’я в усьому світі.

Уявіть, що ваше фізичне й психічне здоров’я, а також енергія та мотивація — це капітал. Капітал збільшується, коли «доходи» перевищують «витрати», тобто коли ви достатньо відпочиваєте і повністю відновлюєте сили для повноцінного життя. У такому випадку ви почуваєтесь бадьоро, отримуєте задоволення від роботи та легше переживаєте стресові ситуації.

Якщо ж ви працюєте більше, ніж відпочиваєте, ваш організм не встигає відновити сили, і ресурсний стан порушується, що може призвести до вигорання, синдрому хронічної втоми чи навіть депресії.

Ось чому важливо приділяти увагу відпочинку та перезавантаженню. І робити це потрібно регулярно, а не лише тоді, коли з’являються проблеми. Ресурсний стан легше підтримати, ніж відновити. 

Що ще допоможе? Ось деякі поради від психологів щодо підтримки себе у ресурсному стані:

  • Спілкуйтеся поза роботою. Нехай у вас буде хоча б один знайомий із зовсім іншої сфери. Це не тільки розширить світогляд, але й навчить переключатися.
  • Займайтеся хобі. Навіть від улюбленої роботи потрібно іноді відволікатися. Повірте, це тільки покращить ваші результати.
  • Навчання. Нові знання допоможуть розвиватися і не втратити інтерес до того, що ви робите.
  • Підтримуйте work-life баланс. Не забувайте про особисте – знаходьте час на родину, кохану людину та самих себе. Зрештою, це і надає життю смак.

Насолоджуйтеся життям щомиті та розвивайтеся, спілкуйтеся з цікавими людьми та надихайте інших. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому!