Підведення підсумків практики першокурсників

Добігає кінця ознайомча практика курсантів першого курсу Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка. Молоді поліцейські ознайомились з роботою чергової частини, ізоляторів тимчасового тримання, співробітників сектору ювенальної превенції.

У «call-центрі 102», який охоплює всю Луганську область, курсанти дізнались про специфіку роботи цього підрозділу, а також дії співробітників поліції при отриманні виклику на спецлінію 102. Молодь побачила, як слідчо-оперативні групи вирушають на місце події, та як відбувається координація нарядів поліції, задіяних на забезпечення публічної безпеки громадян.

Досвідом «Скандинавської» системи забезпечення публічного порядку поділилися бійці Батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Луганській області та спецпідрозділу ТОР у складі Патрульної поліції Луганської області. Вони наголосили, що ця модель вже діє в Україні та передбачає попередження насильства під час масових заворушень шляхом постійного спілкування з громадянами, ретельного планування та аналізу ризиків.

Співробітники підрозділу «КОРД» Головного управління Національної поліції в Луганській області розповіли курсантам про розробку, підготовку та проведення спеціальних операцій по затриманню небезпечних злочинців, звільненню заручників тощо. Продемонстрували новітні зразки стрілецької вогнепальної зброї, спецзасобів та засобів індивідуального захисту, у тому числі виробництва КНВО «Форт» МВС України, які надійшли останнім часом на озброєння підрозділу, спеціалізований броньований автомобіль «Варта» та поділилися власним досвідом участі в операціях в зоні проведення АТО, ООС.

У процесі роботи на локаціях практичними працівниками спеціальних підрозділів за участю курсантів було змодельовано типові ситуації, які виникають під час припинення масових порушень публічного порядку та продемонстровані алгоритми дій з їх вирішення.