Сучасні європейські практики збирання об’ємних слідів злочину

З нагоди святкування Дня Європи в Україні, старший викладач кафедри державно-правових дисциплін Артем Коваленко провів з курсантами другого курсу університету семінар на тему «Сучасні європейські практики збирання об’ємних слідів злочину».

Викладач познайомив молодих поліцейських із розроблюваними в країнах Європи зразками криміналістичних 3D сканерів та розповів про перспективи їх використання в поліцейській діяльності. Молодь дізналась, що більшість 3D сканерів для побудови тривимірних моделей використовують методи фотограмметрії – сфери знань, присвяченої вивченню форми, положення у просторі та розмірів предметів шляхом вимірювання їх фотографічного зображення.

Артем Коваленко зауважив, що тривимірні моделі об’ємних слідів злочину можна також створювати за допомогою звичайного фотоапарату та спеціального програмного забезпечення. В кінці семінару курсантам було запропоновано завантажити спеціальні безкоштовні додатки на їх мобільні телефони та спробувати самостійно створити тривимірні моделі різних предметів.