Практичний досвід фахівця з питань контролю за дотриманням прав людини в діяльності поліції

В університеті відбулась лекція для курсантів другого курсу за участю  головного спеціаліста відділу уповноважених голови з питань контролю за дотриманням прав людини в діяльності поліції Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Микити Маркова.

Співробітник поліції розповів молоді про стан дотримання прав людини у діяльності поліції в Луганській області, нюанси та особливості спілкування з окремими категоріями громадян; обов’язкові дії поліцейських під час затримання осіб за адміністративні правопорушення та за підозрою у вчиненні злочину; про основні положення Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та порядок інформування центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги тощо. Микита Марков наголосив на неприпустимості порушення основоположних прав та свобод людини, що закріплені в Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950.

«В цілому, якщо брати динаміку змін, то вона присутня та є суттєвою. А основна запорука дотримання прав людини – досконале знання чинного законодавства та безумовне виконання його приписів», – відзначив Микита Марков.