Участь представника університету на науковому заході

Завідувач науково-дослідної лабораторії з проблем попередження, припинення та розслідування злочинів територіальними органами Національної поліції України Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, д.ю.н., професор Олександр Дудоров взяв участь у науково-практичній конференції «Відповідальність за домашнє насильство і насильство за ознакою статі: новели Кримінального кодексу України». Захід відбувся у м. Києві за ініціативи UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення.

Під час роботи конференції з-поміж іншого розглядались нова термінологія, особливості провадження та призначення покарань у випадках насильства, що запроваджуються Законом України від 06 грудня 2017 року «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

Олександр Дудоров разом з Миколою Хавронюком є авторами першого науково-практичного коментаря зазначених новел Кримінального кодексу України, що був презентований під час відповідної тематичної панелі. У заході взяли участь практичні працівники – прокурори, судді, представники Національної поліції, які реагують на випадки домашнього та гендерно зумовленого насильства, адвокати.

Крім панелі, у межах якої було представлено книгу О. Дудорова і М. Хавронюка, робота здійснювалась за такими тематичними напрямами, як «Загальний контекст і передумови змін кримінального та кримінального процесуального законодавства України», «Особливості кримінальної відповідальності за злочини, пов’язані з домашнім насильством», «Обмежувальні заходи щодо кривдників, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі», «Особливості кримінальної відповідальності за насильство за ознакою статі. Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості».

У роботі науково-практичної конференції взяли участь, зокрема, народний депутат України І. Луценко, заступник Міністра соціальної політики України Н. Федорович, заступник Міністра юстиції І. Смачило, Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду С. Кравченко, заступник Генерального прокурора України А. Стрижевська, помічник Голови Національної поліції України А. Ткачов.