Тренінг «Техніко-криміналістичне забезпечення документування корупційних правопорушень»

Під час заняття фахівці Луганського НДЕКЦ висвітлили особливості техніко-криміналістичного та судово-експертного забезпечення документування та розслідування прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (ст. 368 КК України).

Зокрема були висвітлені предмет та завдання дослідження спеціальних хімічних речовин, були продемонстровані деякі види спеціальних хімічних речовин-композицій, що використовуються для штучного слідоутворення. Курсанти самі мали можливість власноруч нанести спеціальні сполуки на певні об’єкти (банкноти) та спостерігати яскраво забарвлені сліди, що погано змиваються та люмінісценцію в УФ-променях.

Під час заняття аналізувалися типові помилки, яких припускаються практичні працівники під час проведення оперативно-розшукових заходів та слідчих (розшукових) дій, при застосуванні спеціальних хімічних речовин. За результатами аналізу експертами надано рекомендації щодо їх усунення. У процесі дискусії фахівцями Луганського НДЕКЦ було надано обґрунтовані відповіді на питання, що виникли під час заняття.

Доцентом кафедри кримінально-правових дисциплін Володимиром Бондарем висвітлено особливості фіксування злочинних дій на всіх етапах проведення відповідних оперативно-розшукових заходів та слідчих (розшукових) дій, зокрема, обшуку та освідування. Акцентовано увагу на заходах запобігання ситуації, коли зловмисник намагається позбутися предмета неправомірної вигоди.