Курсанти та студенти університету ознайомилися із роботою адвокатського офісу

16 листопада першокурсники взяли участь у виїзному навчальному занятті з дисципліни “Судові та правоохоронні органи України” за темою “Правовий статус адвокатури України”. Першим пунктом візиту молодих правників став офіс адвоката Павла Кузнецова у місті Новоайдар Луганської області.

Павло Кузнецов висвітлив основні віхи свого життєвого та професійного шляху – участь в АТО та бойових діях, працю на оперативних та слідчих посадах в органах Національної поліції України, в тому числі на посаді начальника слідчого відділу Новоайдарського ВП ГУНП в Луганській області, адвокатську діяльність в Луганській, Харківській областях та місті Києві.

Адвокат ознайомив гостей із правовими та організаційними засадами роботи адвоката, особливостями надання консультаційної допомоги,  захисту у кримінальному та адміністративному провадженні, навів цікаві приклади з адвокатської практики. Відповідаючи на численні запитання присутніх, Павло Кузнєцов окремо наголосив на важливості неухильного дотримання правоохоронцями приписів закону й необхідність формування навичок правослухняної поведінки ще на етапі навчання в університеті.

Після цього Павло Кузнєцов запросив курсантів та студентів університету до Сєвєродонецького офісу, де він надає професійну правничу допомогу разом із адвокатом Дмитром Баскевичем. Адвокат Дмитро Баскевич наголосив на важливості спеціалізації в процесі надання адвокатської допомоги, зазначивши, що надає правничу допомогу в господарському, цивільному, податковому, трудовому та сімейному праві, забезпечує захист прав інтелектуальної власності.

Пропрацювавши більше десяти років на посадах начальника юридичного відділу суб’єктів господарювання, Дмитро Баскевич з позицій бізнесу  – основи економіки держави – ознайомив присутніх із типовими порушеннями з боку контролюючих органів й основними проблемами, які доводиться вирішувати адвокату у ході представництва інтересів юридичних осіб.

Як випускники ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка Павло Кузнєцов та Дмитро Баскевич подякували університету за надані знання й подарували своїй alma mater ікону Святого Архангела Михаїла. Каплиця Архистратига Михаїла, який є ангелом-охоронцем університету, залишилася в окупованому Луганську, тож адвокати побажали якнайшвидшого повернення вишу до рідної домівки й Божої допомоги у справі виховання нової генерації.

“Залучення практичних працівників до проведення занять та виїзд до місця надання правничої допомоги дозволяє курсантам й студентам  наочно побачити, почути й поспілкуватися із безпосередніми суб’єктами правозахисної діяльності, дізнатися про свіжі проблеми правозастосування й глибше засвоїти навчальний матеріал”, – зазначив завідувач кафедри організації правоохоронних та судових органів, д.ю.н. Сергій Іваницький.