Участь співробітника університету на Міжнародній конференції

26 жовтня в Національній академії прокуратури України розпочала роботу VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Протидія злочинності: теорія та практика». Від Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка участь у заході взяв доцент кафедри організації правоохоронних та судових органів Микола Яковенко.

Конференція міжнародного рівня зорганізована Академією спільно з Генеральною прокуратурою України, Науково-дослідним інститутом вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса Національної академії правових наук України, Консультативною місією Європейського Союзу в Україні й Офісом Ради Європи в Україні.

На конференції учасники обговорили, зокрема, питання сучасної української кримінології, концепції «антикримінальних лещат» як доктринальної основи забезпечення правопорядку в Україні, антикримінального ресурсу сучасного українського суспільства, корупційних ризиків і шляхів їх усунення, завуальованого вимагання неправомірної вигоди, залучення захисника у спеціальному кримінальному провадженні (in absentia), протидії злочинності через вдосконалення процесуального статусу потерпілого, кримінальної відповідальності й інших заходів кримінально-правового характеру в системі протидії злочинності в Україні, особливостей відповідальності військовослужбовців за вчинення військових адміністративних правопорушень, законного затримання та арешту особи за порушення митних правил і контрабанду з урахуванням практики Європейського суду з прав людини, перспектив розвитку міжнародного співробітництва у протидії злочинності, а також проблеми, що впливають на успішне розслідування та судовий розгляд справ організованої злочинності.