В університеті обговорили Стратегію відновлення цілісності України і деокупації Донбасу

06 липня на базі Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка відбулась дискусія «Механізм малих кроків». Участь в обговоренні Стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу взяли представники органів державної влади, правоохоронних органів, адвокатури,  Норвежської ради у справах біженців, науковці та співробітники ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка.

  З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету Віталій Комарницький. Основні положення Стратегії презентував керівник управління у справах учасників АТО Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України Олексій Ботнаренко.

Науковці Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка представили концепцію бачення ролі закладу вищої освіти системи МВС в реалізації Стратегії. Робота університетів зокрема має відбуватися за трьома напрямками.

Перший це науковий супровід досить складних задач деокупації, який забезпечить прийняття виважених рішень та попередить неефективні дії. Другий –  інформаційно-психологічна складова конфлікту, дослідження та практичні пропозиції щодо протидії агресії  в інформаційному полі. Третій – освітня складова. Завдяки включенню до навчальних планів спеціального курсу з питань реалізації Стратегії. Це дозволить здійснити ефективну  інтеграцію  курсантів та співробітників поліції, які проходять курси підвищення кваліфікації, до контексту Стратегії.

Під час заходу була забезпечена активна участь молоді. Особливістю панельної дискусії стало Інтернет голосування курсантів з питань змісту компетентностей, необхідних працівникам Національної поліції для реалізації Стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу. Молоді поліцейські за допомогою сучасних технологій мали змогу висловити своє ставлення до Стратегії та зазначити свою готовність до виконання задач. Отримані дані були покладені в основу подальшої роботи.

Пропозиції науковців Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка зібрані в підсумкову резолюцію дискусії та будуть направлені до МВС України для подальшого опрацювання.