Генерал Едуард Олексійович Дідоренко – видатна особистість сучасності

10 липня 2018 року професору, члену-кореспонденту Академії правових наук України, заслуженому юристу України, почесному громадянину Луганщини, засновнику Луганського державного університету внутрішніх справ, генерал-полковнику міліції Едуарду Олексійовичу Дідоренко виповнилося б 80 років. Все своє життя він присвятив служінню народу і Батьківщині.

Едуард Олексійович був вірний ідеалам добра і справедливості, не на словах, а на ділі доводячи, що найвищі людські цінності – істина, доблесть і саме життя. Його персона була неоднозначною, проте завжди викликала любов і повагу оточуючих. Яскрава і видатна особистість сучасності, життєвий шлях якої послужить прикладом для майбутніх поколінь.

Вихованців університету і своїх учнів Едуард Олексійович вчив бачити далі і більше, не просто дивитися, а вдивлятися, не просто слухати, а вслухатися. Всіх, хто був близько знайомий з ним, вражала незвичайна обдарованість і надзвичайна активність цієї людини. Пам’ять про добру, талановиту людину, професіонала своєї справи вічно залишиться жити в серцях його соратників, колег, друзів і вихованців університету. І навіть смерть генерала Дідоренка стала для його дітища – університету внутрішніх справ – символічною. Адже, як всі пам’ятають, помер Едуард Олексійович на бойовому посту, в парадному мундирі за 15 хвилин до святкового привітання курсантів з початком нового навчального року.

«Створити навчальний заклад з підготовки фахівців для органів внутрішніх справ було заповітною мрією Едуарда Олексійовича. Нестримне прагнення і бажання, помножене на титанічну працю, втілилися в реальність четвертого рівня акредитації. Шлях становлення університету був далеко нелегким. Звичайно, труднощі та негаразди (особливо в останні роки) не могли пройти для Дідоренка безслідно, і його серце, таке неспокійне, по-батьківськи чуйне і дбайливе, не витримало. Він жив як генерал, і помер як генерал. Право на такий відхід з життя мають тільки великі люди », – каже учень і послідовник генерала Дідоренка, на руках якого і помер Едуард Олексійович, ректор Луганського державного університету внутрішніх справ  імені Е.О. Дідоренка Віталій Комарницький.

Серед досягнень генерала Дідоренка не тільки створення університету. За своє життя Едуард Олексійович зробив значний внесок в розвиток вітчизняної юридичної науки і становлення сучасної правоохоронної системи України. Він – один із перших творців концепції боротьби з організованою злочинністю, активний учасник розробки Закону України «Про міліцію», «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю». Автор 10 монографій, 15 підручників і посібників, більше 100 пропозицій та експертних оцінок до проектів законодавчих актів України.

Адже все своє життя Едуард Олексійович боровся за правду і завжди був упевнений в тому, що справедливість переможе. Генерал Дідоренко – історична особистість, його життя – зразок безкорисливого служіння людям, а випускники ЛДУВС – це найкраща пам’ять про генерала і втілення його крилатої мрії в життя.

Сьогодні, співробітники університету на чолі з ректором Віталієм Комарницьким вшанували пам’ять Едуарда Олексійовича Дідоренка.  У Свято-Почаєвському  храмі  міста  Рубіжне була відслужена панахида за упокій душі генерала, яку очолив настоятель храму протоієрей Олександр Попов. Світла пам’ять про світлу людину завжди залишиться у серцях його рідних, колег, однодумців та вихованців.