Відкриття в університеті навчального криміналістичного полігону

Полігон призначений для практичних занять та вправ щодо виявлення, вилучення, фіксації та дослідження доказів і проведення слідчих (розшукових) дій, таких як огляд місця події, огляд трупу, слідчий експеримент, обшук у помешканні, обшук у приміщенні тощо.

«На заняттях на навчально-криміналістичному полігоні у курсантів і студентів виробляються навички застосування знань, отриманих в ході вивчення дисциплін, що спрямовані на формування практичної складової майбутньої прокурорської, слідчої,  криміналістичної діяльності», – підкреслив професор кафедри кримінально-правових дисциплін Володимир Коваленко.

Приміщення поділене на п’ять незалежних частин. Кімнати полігону мають різну спрямованість навчання при провадженні слідчих (розшукових) дій. Так, в якості умовних місць вчинення злочину представлені житлова кімната, офіс, аптека, пункт обміну валют, магазин.

Робоча обстановка кімнат дає можливість, використовувати технічні засоби, застосовувати знання з виявлення, фіксації та вилучення слідів злочину, проведення слідчих (розшукових) дій.

На базі полігону також облаштована зона для відпрацювання огляду місця дорожньо-транспортної пригоди (у вигляді відрізку дороги з дорожньою розміткою), піщана доріжка для фіксації слідів ніг людини, альтанка для комфортної роботи курсантів і студентів та навчальні стенди.

 «Заняття на навчально-криміналістичному полігоні проводяться у формі рольових ігор, що дозволяє курсантам та студентам не тільки закріплювати отримані теоретичні знання, а й відпрацьовувати навички провадження слідчих (розшукових) дій», – зазначив Володимир Коваленко.