Засідання круглого столу, присвячене 80-ї річниці Великого терору 1937-1938рр

Напередодні Дня вшанування пам’яті жертв політичних репресій курсанти університету розглянули цілий ряд актуальних та малодосліджених проблем, пов’язаних із сфабрикованими справами проти української інтелігенції, винищенням цілої плеяди кобзарів та лірників, засудженням до розстрілу або засланням тисячів військовослужбовців.

 “Подібні заходи не просто воскресають в пам’яті ті страшні часи, в яких доводилося жити нашому старшому поколінню, але й дають урок того, що ні в якому разі повторювати не можна. Сьогоднішня дискусія як ніколи доводить, що злочини сталінізму мали значні масштаби, про більшість з яких дізнаємося лише сьогодні, завдяки таким заходам”,– зауважив начальник навчально-методичного відділу університету Володимир Веретянніков.

За підсумками роботи круглого столу були відзначені доповіді Сергія Діденка, про історію створення та структуру ГУЛАГУ, Івана Артюха щодо справи над членами Спілки визволення України, Валентина Кравченко, який розкрив роль особистості у розв’язання Великого терору, та колективна робота Діани Леміш і Богдана Наавгустова, які розповіли про долю шахтарів, репресованих  у 1928 році за неіснуючими доказами.

Учасники наукового заходу залишилися під враженнями від почутого і висловили бажання повторити такий формат роботи в майбутньому.