Спільний тренінг ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка, ООН та ГУНП в Луганській області

05 квітня в університеті відбувся тренінг «Поліцейська діяльність, орієнтована на громаду: концепція «Community Policing». У заході взяли участь курсанти університету,  школярі з Новоайдарської школи-гімназії, які є членами громадської організації «Закон і ми!», студенти СНУ імені В.Даля та начальник сектору превенції Кремінського ВП ГУНП в Луганській області Ярослав Талалаєв. Тренінг відбувся за підтримки ООН та за сприянням ГУНП в Луганській області.

«Суть Community Policing полягає в налагодженні партнерських відносин між поліцейськими, громадою та місцевою владою, де кожен усвідомлює відповідальність за власну безпеку, а поліція у своїй діяльності відштовхується від конкретних потреб громадян», – підкреслив т.в.о. завідувача кафедри організації правоохоронних та судових органів університету Микола Яковенко.

Під час роботи першої частини тренінгу, молодь, отримавши конкретну проблемну ситуацію, поділилась на три групи: представники поліції, громади та забудовників. До завдань кожної групи входило просканувати проблеми, що існують, розробити шляхи вирішення проблем і їх реалізацію та проаналізувати отримані результати. Із завданням учасники тренінгу впоралися успішно, дійшовши до прийнятного консенсусу.

У другій частині тренінгу «Інноваційні технології для роботи з громадою» хлопці і дівчата разом із проректором університету Миколою Карчевським та заступником начальника відділу організації наукової роботи Антоном Кудіновим вчилися користуватися можливостями сучасних WEB сервісів. Учасники тренінгу створювали власні інтернет-опитування, вчилися аналізувати отриманні дані, використовуючи технології спільної роботи над контентом, та розробили презентації для доповідей.

«Сучасні інформаційні технології дозволяють на принципово новому рівні організувати взаємодії поліцейського з громадою. Учасникам тренінгу ми продемонстрували лише незначну частину спеціального курсу, який вивчають слухачі магістратури нашого вишу», – зазначив Микола Карчевський.

І на завершення, молодь продемонструвала свою ораторську майстерність, створивши модель виступу поліцейського перед громадою під час тематичної зустрічі.

«Сьогоднішній тренінг показав, що сучасна молодь готова налагоджувати шляхи взаємодії, будь-то поліція, населення чи місцева влада,  заради спільного  безпечного простору. Захід відбувся завдяки проекту «Відновлення, врядування та примирення на територіях, що постраждали від конфлікту» програм ПРООН (програми розвитку ООН в Україні за донорської підтримки Королівства Нідерландів та Європейського Союзу)»,– зазначила представник ООН  в Україні Аліна Лебедєва.