Семінар-практикум «Торгівля людьми як проблема сучасності»

28 березня, з метою підвищення рівня поінформованості курсантів університету щодо шляхів уникнення ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та підвищення рівня їх професійної компетенції, було проведено семінар-практикум «Торгівля людьми як проблема сучасності». Завідувач відділення психологічного забезпечення ВКЗ  вишу Олександра Бурлаченко розпочала семінар з історичного екскурсу.

«Проблема торгівлі людьми має глибокі історичні й етнонаціональні корені. Згодом людське співтовариство усвідомило неможливість існування такої форми використання людини, яка дискримінувала її та принижувала гідність. Почалася багатовікова боротьба із цим ганебним явищем, яка не вщухає і сьогодні», – підкреслила лектор.

Молоді було запропоновано  обговорити актуальність проблеми і масштаби цього явища, визначити категорії групи ризику й наслідки цієї ганебної обставини для держави, родини чи конкретної людини.

Інтерактивна гра «Поїзд» підвела курсантів до висновку про те, що люди часто схильні дивитися на світ через так звані окуляри-стереотипи, які вміло використовують вербувальники та торгівці людьми, заманюючи громадян у свої тенета.

Наприкінці заходу курсанти проаналізували ще один вид злочинної діяльності торговців людьми –  залучення громадян до перевезення наркотичних речовин на території іноземних країн таких, як Російська Федеація, Федеративна Республіка Бразилія, Королівство Таїланд, Республіка Греція, Малазія тощо та переглянули  соціальний відеоролик «Українці в якості наркокур’єрів».