На території Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка відбулися тактико-спеціальні навчання з гасіння умовної пожежі

21 березня пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС Луганської області при взаємодії зі всіма екстреними службами, які дбають про безпеку громадян та захищають територію України провели на базі університету тренування, в ході яких були відпрацьовані заходи під час ліквідації різного роду надзвичайних подій.

За тактичним задумом навчань внаслідок короткого замикання електропроводки в спальному приміщенні четвертого поверху гуртожитку виникла пожежа. Під час спроби ліквідації пожежі силами добровільної пожежної дружини об’єкту, від отруєння продуктами горіння знепритомнів один працівник. Здійснити виведення постраждалого силами добровільної пожежної дружини не вдалося, постраждалий залишився в коридорі четвертого поверху. Через вентиляційні канали пожежа поширилась на горище гуртожитку.

На момент прибуття пожежно-рятувальних підрозділів Головного управління ДСНС України у Луганській області вогнем було охоплено спальну кімнату та 120 квадратних метрів горищного приміщення гуртожитку. Негайно було створено штаб з ліквідації надзвичайної ситуації та рятувальники приступили до ліквідації умовної пожежі.

При проведенні оперативних дій з ліквідації пожежі біля будівлі гуртожитку було виявлено предмет, схожий за зовнішніми ознаками на вибухонебезпечний. Піротехнічними розрахунками ДСНС України практично були відпрацьовані дії в разі виявлення вибухонебезпечного предмету.

При проведенні евакуації дітей та персоналу, в приміщенні медичного пункту розташованого в учбовому корпусі, медичним працівником випадково була розбита ємність з ртутними термометрами, в результаті чого 20 г ртуті потрапило на підлогу цього приміщення. Відділенням спеціальної обробки групи радіаційного, хімічного та біологічного захисту АРЧ АРЗ СП провели демеркуризацію ртуті в приміщенні медичного пункту та передали її органам місцевої влади.

Спеціалізованими службами цивільного захисту Луганської області оперативно було виконано всі роботи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та умови життєдіяльності були приведені в повсякденні.

Після заходу курсанти мали змогу зробити фото з  представниками пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС та ближче ознайомитися зі спеціальною аварійно-рятувальною технікою.