Виставка-діалог «Те, про що важко сказати».

1-2 листопада в Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка в рамках програми освітньої, психологічної та інтеграційної допомоги дітям, які постраждали від збройного конфлікту на Сході України та анексії Криму «Інтеграція через діалог» відбулася виставка світлин під назвою «Те, про що важко сказати».  Захід був організований представником Локального Центру громадської освіти в м. Сєвєродонецьк.

Авторами концептуальних зображень є діти з числа внутрішньо переміщених осіб, які висловили власне бачення хибних стереотипів, з котрими їм доводиться зустрічатись у нових незвичних життєвих обставинах. Арт-проект – спроба продемонструвати те, що іноді надто важко виразити словами. Як наголосив координатор проекту, ця фотовиставка не для внутрішньо переміщених осіб, а саме для громадян, які проживають поряд із ними.

Ідея виставки з’явилась влітку 2016 року під час перебування представників Молодіжної команди Програми «Інтеграція через діалог»  в м. Львів. Ініціаторами створення цього арт-проекту стали діти, які змогли влучно подати свої задуми та за допомогою професійного фотографа втілити в життя  в приміщенні Львівського оперного театру.  Особливістю чорно-білих знімків є використання дзеркал, де чітко відтворюються хибні уявлення нашого суспільства про людей, тим чи іншим чином причетних до війни.

Після перегляду світлин відбувся відкритий діалог між курсантами та координатором проекту, під час якого молодь мала змогу передбачити або припустити, які проблеми стали основою кожного сюжету, а вже потім дізналися, що насправді хотіли донести до глядачів своєю творчістю автори робіт. Зазначений арт-проект є гарним прикладом ефективної просвітницької роботи, за допомогою якої створюється нове, громадянське суспільство в Україні.