Підведені підсумки роботи засідання постійно діючого методологічного семінару ЛДУВС ім.Е.О.Дідоренка з проблем теорії і практики оперативно-розшукової діяльності

Нагадаємо, 1–3 червня 2017 року Луганським державним університетом внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка за сприяння Департаменту карного розшуку НП України та ГУ НП України в Миколаївській області було проведено чергове щорічне засідання постійно діючого (починаючи з 2004 року) методологічного семінару з проблем теорії і практики оперативно-розшукової діяльності, присвяченого розгляду проблемних питань діяльності підрозділів карного розшуку НП України щодо протидії злочинам проти власності, особливо корисливо-насильницької спрямованості в сучасних умовах. Цю тему було обрано виходячи з аналізу криміногенної ситуації здійсненого ДКР НП України та фахівцями ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка.

У роботі семінару, окрім вчених і професорсько-викладацького складу ВНЗ України, взяли участь керівники управлінь і відділів карного розшуку усіх без винятку обласних управлінь Національної поліції України, працівники Служби безпеки України, прокуратури та суду. Слід зазначити, що саме обраний формат семінару дозволив усебічно обговорити гострі проблемні питання правового та організаційно-тактичного характеру, які виникають на згаданому напрямі діяльності підрозділів карного розшуку, а також налагодити реальну взаємодію науковців з цими підрозділами та встановити з ними необхідні науково-практичні зв’язки.

Найбільш активну дискусію учасників семінару викликали питання взаємодії та координації діяльності під час протидії вищевказаним злочинам як між структурними підрозділами НП України, так і з прокуратурою й судом під час реалізації оперативних матеріалів, а також в процесі досудового слідства в рамках кримінального провадження.

Збільшений термін семінару, а також застосування системи дистанційного навчання ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка дозволив здійснити короткострокове підвищення кваліфікації для учасників за програмою, погодженою з ДКР НП України відповідно до Положення про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції, затвердженого наказом МВС України від 24.12.2015 № 1625 та видати сертифікати відповідного зразка.

Усі пропозиції разом з доповідями й виступами учасників семінару та його резолюцією будуть видані окремою збіркою найближчим часом.