Викладач  ЛДУВС ім. Е.О.Дідоренка В.І.Поклад виступив модератором  презентації проекту  «Миколаївська Школа медіації»

11 травня 2017 року Всеукраїнська благодійна організація «Ініціатива заради життя» провела презентацію проекту «Миколаївська Школа медіації». Мета проекту – налагодження взаємодії державного та громадського секторів під час захисту прав дітей, в першу чергу тих, які перебувають у конфлікті з законом. Учасники зустрічі- освітяни, правники, правоохоронці, представники громадських організацій та інші.

Модератором заходу  виступив  викладач Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка, кандидат філософських наук, керівник незалежної обласної науково-дослідницької та інноваційної благодійної громадської організації Луганський гуманітарний центр Поклад Василь Іванович. У своїй доповіді він широко розкрив поняття “медіація”, розповів про луганський досвід медіації, а також досвід зарубіжних країн.

В Україні більшість суб’єктів профілактики підліткової злочинності працюють із неповнолітніми правопорушниками  вже після скоєння ними злочину. У багатьох ситуаціях діти, які перебувають у конфлікті з законом, не мають своєчасного доступу до професійних соціальних та юридичних послуг, наприклад, послуг з медіації. Така послуга могла б допомогти виправити ситуацію, що призвела до скоєння злочину та не допустити в подальшому розвитку девіантної поведінки.

Створення підґрунтя для вдосконалення системи захисту прав неповнолітніх, в тому числі, правопорушників, сприяння їх соціальній адаптації, вирішення конфліктів через медіацію, підготовка фахівців та запровадження послуги з медіації у діяльність структур, які працюють з дітьми, – ці та інші актуальні питання обговорили учасники під час проведення заходу. Проект викликав чималу зацікавленість присутніх,  спонукав їх до активного обговорення та обміну думками із зазначеної теми.

Підготовка фахівців у рамках  даного  проекту здійснюватиметься під керівництвом доцента ЛДУВС ім. Е. Дідоренка Олександра Звонка.

Слід зазначити, проект «Миколаївська Школа медіації» реалізується ВБО «Ініціатива Заради Життя» при підтримці Міністерства Закордонних Справ Федеративної Республіки Німеччина у партнерстві з незалежною обласною науково-дослідницькою та інноваційною благодійною громадською організацією Луганським гуманітарним центром та Центральною міською бібліотекою  ім. М. Л. Кропивницького м. Миколаєва.