З турботою про психічне здоров’я

У ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка стартувала серія тренінгів, присвячена психічному здоров’ю. Навчання розпочалося за програмою тренінгу, розробленого на основі програми навчання ISRAEL TRAUMA AND RESILIENCE CENTER  (NATAL)  «Криза та зріст: психічне здоров’я та допомога тому, хто пережив травму».

Захід проходить у межах Національної програми психічного здоров’я та психоціальної підтримки, за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської.

Першими учасниками цього тренінгу стали курсанти 1-го курсу факультету № 1. Вони вчилися надавати першу психологічну допомогу, знайомилися з поняттям «емпатія», опрацьовували модель ОПОРА у парах. Кожен учасник тренінгу  мав можливість спробувати себе як підтримувача, так і знову прожити свою важку ситуацію, з якою зміг впоратися. Також курсанти навчалися технікам  надання психологічної допомоги  при гострих стресових ситуаціях. Запропоновані для перегляду відеоролики демонстрували типові ситуації гострого стресу в бойових умовах та надання  ефективної допомоги, приклади емпатії в короткій мультзамальовці (лекція Брене Браун про різницю між емпатією і симпатією, як здатність побачити світ очима іншої людини, стати на її місце).

Крім цього, з демонстрованих відеороликів курсанти знайомилися з темою «Як я можу заспокоїти інших , хто знаходиться у шоці під час сирен, терору та війни».

Заключна частина тренінгу була присвячена профілактиці емоційного вигорання: «10 правил турботи про себе» та релаксації, через невеличку медитацію.

P.S. Ми проводили тренінгові навчання в незвичайних умовах: була тривога, вимикало електроенергію… Та це нас не збило з ритму та наміченого плану. Слава Україні! Героям слава!