У ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка провели навчання з надання першої домедичної підготовки в умовах війни

Цими вихідними представник волонтерської організації «Fundacja Bracia», інструктор тактичної медицини Bartolomej Markowsky та волонтер Валерій Максютенко, провели для здобувачів вищої освіти університету тренінг з надання першої долікарської допомоги за протоколом TCCC (Tactical Combat Casualty Care), рівень TCCC–ASM (TCCC All Service Members).

Організаторами тренінгу виступив Центр польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківськ у співпраці з польською волонтерською організацією «Fundacja Bracia», а також медиками групи швидкого реагування 114 Бригади тактичної авіації Збройних сил України.

Протягом навчання курсанти опанували комплекс догоспітальних заходів, які спрямовані на порятунок та збереження життя потерпілого в умовах війни, дізналися тактичні способи проведення евакуації поранених під час ведення бойових дій, а також алгоритм надання допомоги у жовтій та зеленій зоні/

Отримані знання в подальшому були закріплені практично під керівництвом досвідчених інструкторів та за допомогою використання сучасного устаткування. Зокрема, курсанти відпрацювали алгоритм MARCH (Massive hemorrhage – масивна кровотеча; Airways – прохідність дихальних шляхів; Respiration – дихання; Circulation – циркуляція; Hypothermia – гіпотермія): навчилися давати оцінку стану потерпілого та визначати рівень допомоги, якої він потребує, зупиняти критичну кровотечу за допомогою джгутів та турникетів, забезпечувати вільну прохідність верхніх дихальних шляхів, проводити серцево-легеневу реанімацію та ін.

Представники університету вдячні організаторам за навчання, адже наразі такий досвід є надзвичайно важливим і корисним, особливо для майбутніх поліцейських, які забезпечуватимуть охорону публічного порядку та публічнe безпекe на деокупованих територіях.