Факультативне заняття за участі працівників вибухотехнічного відділу ГУНП в Івано-Франківській області

Працівники вибухотехнічного відділу ГУНП в Івано-Франківській області – старший інспектор сектору знешкодження вибухових пристроїв ВТС, капітан поліції Степан Матеха та інспектор відділу вибухотехнічної служби Олександр Мар’яш провели факультативне заняття для курсантів 1-го курсу ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка  .

Під час заняття розглянули тактико-технічні характеристики та правила поводження з ручними осколковими гранатами, які стоять на озброєнні, їх класифікацію (наступальні (РГД-5, РГН, РГ-42), оборонні (Ф-1, РГО), принципи дії запалів для гранат. Були продемонстровані зразки спеціальних гранат, серед яких нелетальні гранати, котрі призначені для тимчасового подавлення психовольової стійкості правопорушників різними впливами (світлові, звукові імпульси високої інтенсивності) та димові, які призначені для постанови димових завіс та подачі сигналів. Також були продемонстровані зразки макетів іноземних гранат, які зустрічаються у незаконному обігу.

Окрім того, курсантів ознайомили з правилами поводження при виявленні вибухонебезпечних чи підозрілих предметів, порядком дій в умовах, коли опинились біля вибухонебезпечних предметів. Закцентували також увагу на конструкціях деяких видів мін-пасток, мін-сюрпризів та штатних інженерних боєприпасів, зокрема протипіхотних фугасних мін, касетних боєприпасів, спеціальних підривників (серед яких часові, хімічні), сейсмічні датчики для спеціальних підривників, які використовує ворог на війні тощо. 

По завершенню заходу представники університету висловили вдячність фахівцям вибухотехнічному відділу ГУНП в Івано-Франківській області за сприяння у підготовці здобувачів вищої освіти.

Відбувся захід за ініціативою декана факультету №2 Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка  Володимира Бондаря.