ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОДІЇ ПРАВООХОРОННИХ ТА СУДОВИХ ОРГАНІВ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ВІЙСЬКОВОЮ АГРЕСІЄЮ рф ПРОТИ УКРАЇНИ: проблемні аспекти обговорили на всеукраїнському рівні!

«Організаційно-правові аспекти взаємодії правоохоронних та судових органів під час розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних з військовою агресією РФ  проти України» – за такою назвою представники  Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка провели науково-практичний семінар.

Відбувся захід 30 квітня. У режимі онлайн зібралося понад 50 фахівців: науковців, практичних співробітників, представників міжнародних організацій, Міністерства внутрішніх справ та органів Національної поліції, прокуратури, експертних установ та представників наукових закладів із всієї України.

Ректор ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка Віталій Комарницький виступив з вітальним словом, наголосивши, що проведення науково-практичного семінару має на меті виробити правові механізми для подолання тих викликів, з якими зустрілася судова та правоохоронна система України в умовах воєнного стану.

«Ми обговорюватимемо разом з науковою спільнотою та практиками, які безпосередньо працюють в місцях проведення військових дій, проблеми діяльності органів правопорядку щодо відбиття збройної агресії рф проти нашої держави. Серед ключових завдань семінару є, зокрема,  пошук окремих дієвих алгоритмів, спрямованих на ефективну роботу судової та правоохоронної системи на шляху Перемоги нашого народу над агресором».

Під час роботи семінару обговорювалися питання правового та організаційного забезпечення діяльності експертних установ в умовах воєнного стану.

Радник Міністра внутрішніх справ України, заступник начальника відділу військово-патріотичного виховання та спорту управління професійного навчання Департаменту освіти, науки та спорту МВС Станіслав Крук у своїй доповіді висловив  слова вдячності усім співробітникам Університету, які в буремні часи змогли зберегти науковий потенціал, незважаючи на численні передислокації, та продовжити повноцінну роботу закладу вищої освіти. Окрім цього, пан Станіслав наголосив  на актуальності проблем, винесених на обговорення семінару, адже основне завдання правоохоронців зафіксувати усі злочини, вчинені рф на території нашої країни, належним чином їх задокументувати та направити на розгляд до суду, що має особливе значення після перемоги.

Участь у заході взяли і  представники міжнародної спільноті. Ове ПЕТЕРСОН – радник з взаємодії поліції та громади (Adviser in Community Policing) «Консультативна Місія Європейського Союзу в Україні» (European Advisery Mission in Unraine) є офіцером поліції Швеції та має досвід роботи в місцях збройного конфлікту. У промові йшлося про намір підтримки світовою спільноти намагання України в євроатлантичній інтеграції та допомогти у відсічі збройній агресії з боку рф. Важливим кроком у цьому напрямку є притягнення винних до відповідальності за вчинення військових злочинів проти українців. Зокрема, прокуратурою Швеції ініційовано розслідування військових злочинів, скоєних в Україні, щоб отримати та зберегти докази агресії росії для майбутніх судових процесів.

 

Учасникам семінару було продемонстровано відеозвернення викладачів Голешської школи поліції (Республіки Чехія) зі словами підтримки та солідарності.

Перший проректор ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка Микола Карчевський презентував результати системного аналізу стану виявлення та розслідування окремих видів злочинів проти національної безпеки України та обговорив перспективи запровадженних новел кримінального законодавства для забезпечення кримінально-правової охорони інтересів держави.

До дискусії долучилися провідні науковці з усіх регіонів України.  Як зазначив завідувач кафедри  кримінального та кримінального процесуального права Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимир Галаган,  такий науково-практичний захід є ґрунтовною платформою для обміну досвідом та вироблення нових підходів до вдосконалення кримінального процесуального законодавства в умовах розслідування кримінальних правопорушень в умовах війни.

Професорка кафедри кримінально-правових дисциплін Львівського державного університету внутрішніх справ Ірина Гловюк здійснила аналіз новел КПК України в умовах воєнного стану. Елла Сімакова-Єфремян – заслужений діяч науки і техніки України, заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру “Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса” висвітлила нові завдання судово-експертної діяльності, які виникають у зв’язку з військовою агресією росії проти України. Актуальні завдання комплексної судової психолого-лінгвістичної експертизи під час війни росії проти України проаналізувала завідувачка сектору Полтавського відділення Національного наукового центру “Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса Тетяна Єгорова.

Серед практичних працівників досвідом поділилися т.в.о. начальника відділу розвідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту СУ ГУНП в Луганській області Сергій Калюжний; заступник начальника РУП –  начальник слідчого відділу Сєвєродонецького РУП СУ ГУНП в Луганській області Сергій Василенко; прокурор Щастинської окружної прокуратури Луганської області Тетяна Бабенко.

Активну участь у заході взяли спікери із закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, зокрема викладач кафедри оперативно-розшукової діяльності Національної академії внутрішніх справ Руслан Осуховський, завідувач навчально-наукової лабораторії з дослідження проблем превентивної діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Олексій Бочковий, викладач кафедри оперативно-розшукової діяльності Одеського державного  університету внутрішніх справ Олександр Заєць та інші.

Свої доповіді презентували викладачі нашого університету: представники кафедри кримінально-правових дисциплін Артем Коваленко та Максим Осика, представники кафедри організації правоохоронних та судових органів Тетяна Кавєріна та Микола Яковенко.

За результатами науково-практичного семінару ухвалили відповідні рекомендації та пропозиції до законодавчих нормативно-правових актів з актуальних питань. Надалі вони будуть надіслані до відповідних структурних підрозділів для втілення їх у практичну площину.

Наші захисники щодня наближають день Перемоги, тоді як росія наближається до того дня, коли відповідатиме за кожен злочин, скоєний на нашій землі.