Курсанти та студенти ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка повернувся з археологічної експедиції

Курсантсько-студентський загін «СКІЛ» повернувся з Історико-археологічного заповідника «Ольвія».
Протягом двох тижнів експедиція копала на об’єкті Р-23 під керівництвом з української та польської сторони – наукового співробітника відділу античної археології Інституту археології НАН України кандидата історичних наук Марії Новиченкової, та доктора Пьотра Яворського. Тут «ольвійці» досліджували найпізніший час існування Ольвії, а саме гунський період. Розкопки здійснюються на території римської цитаделі Ольвії, де на площі 200 м2 відкрито житлово-господарський комплекс.
«Спочатку ти не розумієш, що у твоїх руках історія. Просто копаєш. А коли знаходиш щось цікаве, то вже усвідомлюєш, що доторкаєшся першим до історії, що ця історія є важливою. Так,на розкопі ми знайшли багато римської кераміки ІІІ-ІV сторіччя н.е. І бачити це просто неймовірно, це захоплює», – ділиться своїми враженнями курсантка Катерина Сокирко.
Яскравими і насиченими стали два тижні археологічного сезону 2021 року. Програма була наповнена святами, квестами, іграми, вечорами біля вогнища з піснями під гітару і багатьма іншими традиційними і новими заходами.
«Ольвія – це безцінний досвід , який ні з чим не зрівняється. Тим паче, коли ми співпрацювали з польською делегацією, яка стала нашими наставниками, це круто. Вони разом із українськими колегами познайомилися нас з професією археолога. Нам розказували і показували як правильно робити розкопки, як правильно діставати знайдені речі. Археологія – це не так просто, це тяжкий труд. Але наступного року, якщо буде можливість я поїду на розкопки ще», – зазначає курсантка Дар’я Свіщева.