Залучення практичних працівників до освітнього процесу

У рамках Плану заходів взаємодії Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка з Луганським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України та Управлінням патрульної поліції в Луганській області з метою посилення практичної складової навчального процесу для курсантів першого курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції України були зорганізовані ознайомчі заняття.

 

До вишу завітали представники наступних експертних спеціальностей:

  • «3.1 – Балістичне дослідження вогнепальної зброї та бойових припасів до неї»;
  • «3.2 – Балістичне дослідження слідів зброї, слідів пострілу та ситуаційних обставин пострілу»;
  • «3.3 – Дослідження холодної зброї»;
  • «4.2 – Дослідження знарядь, агрегатів, інструментів і залишених ними слідів, ідентифікація цілого за частинами»;
  • «4.6 – Дактилоскопічні дослідження»;
  • «5.2 – Дослідження вибухових пристроїв, слідів та обставин вибуху»;
  • «10.9 – Дослідження комп’ютерної техніки та програмних продуктів».

Курсантам в процесі заняття представниками Луганського НДЕКЦ МВС України було продемонстровано наявне сучасне техніко-криміналістичне обладнання Центру, його можливості під час проведення судових експертиз та експертних досліджень; ознайомлено з польовими та спеціальними лабораторними методами виявлення слідів рук на різних поверхнях; висвітлено роботу експерта з вогнепальною зброєю, набоями та вибуховими пристроями, а також зазначено про необхідність дотримання заходів особистої безпеки при поводженні з ними тощо.

Співробітник патрульної поліції батальйону Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції Хохлов Назар Сергійович розповів про структурні підрозділи Патрульної поліції: патрулювання в місті, піший патруль, велопатруль та тактико-оперативне реагування. Ознайомили з відділами, які входять до складу Патрульної поліції, та їх обов’язками. Це – відділ адміністративної практики, дорожньо-транспортних пригод, зв’язків з громадськістю, безпеки руху, тактико-оперативного реагування, юридичний відділ, відділ телекомунікації та інші. Основними завданнями поліцейських в Патрульній поліції є своєчасне реагування на виклики «102», охорона громадського порядку, викриття злочинів по «гарячим слідам».

Заняття, що проводяться із залученням практичних працівників, розвивають аналітичні можливості здобувачів освіти, мають великий виховний потенціал, допомагають перенести вже сформовані навички та вміння в нові сфери діяльності. Участь практичних працівників Національної поліції України підвищує актуальність тем лекційних занять, робить їх  більш цікавими та змістовними.