Учасники факультативу «Безпека дорожнього руху» розглянули новий закон №2695

16 лютого, Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому проект закону №2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі порушення у сфері безпеки дорожнього руху». МВС України зазначило, що новий законопроект передбачає посилення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, законодавчо закріплює можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення, а також передбачає можливість зупинки транспортного засобу поліцейським з метою проведення огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

За даними МВС минулого 2020 року на дорогах України загинуло 3541 особа, у порівнянні з минулим 2019 роком на 87 осіб більш (3454 особи). Ці люди стали жертвами тих, хто порушив правила безпеки дорожнього руху – як правило, це перевищення швидкості – 1-ше місто, порушення правил обгону – 2-ге місто, виїзд на зустрічну смугу 3-е місто, керування в стані алкогольного сп’яніння 4-е місто.

Молодь спільно з доцентом кафедри спеціальних дисциплін та домедичної підготовки Зурабом Болоташвілі розглянули нові штрафи за «п’яне» водіння в Україні, дорожньо-транспортні пригоди за 2020 рік які виникли на дорогах України, нову статистику на початок 2021 року  та як штрафують водіїв напідпитку в Європі.

За словами Зураба Ушанговича найсуворіша практика в Китаї. Якщо за водіння в нетверезому стані можна на певний час позбутися прав та свободи, або ж обійтися штрафом до 300 доларів, то в разі виникнення аварійної ситуації тут діє принцип «око за око». За ДТП зі смертельними наслідками нетверезому водієві загрожує розстріл.