На кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін відбулися Дідоренковські кримінологічні читання

22 жовтня 2020 року на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін відбулися Восьмі Дідоренковські кримінологічні читання. За рішенням Вченої ради університету така назва була присвоєна традиційним студентським та курсантським кримінологічним читанням на знак вшанування пам’яті першого Ректора Луганського державного університету внутрішніх справ генерал-полковника міліції Едуарда Дідоренка.

Про Едуарда Олексійовича, як засновника емпіричної кримінології ще за часів, коли він очолював органи внутрішніх справ Луганської області, розповів у своєму виступі доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Василь Поклад.

  

Студентські та курсантські кримінологічні читання в університеті відбуваються з 2002 року. Вони стають фіналом конкурсу кримінологічних досліджень, які проводять студенти і курсанти під час вивчення дисципліни «Кримінологія». Серед лауреатів минулих конкурсів були нинішні викладачі університету:, Олена Одинцова, Ігор Бур’ян, Сергій Іваницький.

Цього року лауреатами стали:

I      місце – Карина КОСТЕНКО за дослідження «Вплив воєнного конфлікту на незаконний обіг наркотиків» та Яна ЛУСІК за дослідження «Вплив АТО на незаконний обіг зброї».

II     місце – Владислава НЕДОДАЄВА («Злочини проти особи в умовах АТО») та Марко ТОПІЛЬСЬКИЙ («Військові злочини у звітах правозахисних організацій»).

III    місце – Юлія ЛЯШЕНКО («Характер злочинів, пов’язаних з воєнним конфліктом») та Марія ГУРІНА «Проблеми розкриття злочинів в зоні воєнного конфлікту»).

Юні науковці виступили з доповідями за результатами досліджень, які викликали жвавий інтерес та багато запитань з боку присутніх.