17 закладів вищої освіти та інших організацій з України, Німеччини, Великої Британії та Білорусії взяли участь у масштабному науковому заході ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка

30 жовтня в Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка відбулась XIII міжвузівська науково-практична конференція „Воєнний конфлікт та злочинність: соціально-гуманітарні, кримінально-правові та кримінологічні аспекти”.

    

У вступному слові т.в.о. ректора університету Микола Карчевський підкреслив важливість соціальної функції – модерації суспільно-політичного дискурсу з питань відновлення територіальної цілісності нашої країни, яку виконує університет, знаходячись у статусі вишу-переселенця.

«Луганський державний університет має відповідні кваліфікації та можливості, якісно впоратися з цим завдання. Цей дискурс можна умовно поділити на три складові. По-перше, це суто юридичні проблеми. Ми маємо усвідомлювати, як у тих умовах, що склалися, реалізовувати право. Оскільки дотримання права – є єдиним можливим шляхом для остаточного припинення конфлікту і досягнення бажаної соціальної стабільності. Друга складова – це соціально-гуманітарна і інформаційно-психологічна. Ми намагаємося з’ясувати на скільки соціальні тенденції, те, що фактично відбувається в нашому суспільстві, може поміститися в існуючі правові рамки. Що необхідно робити для того, щоб право адекватно відображало тенденції, забезпечувало непросто врегулювання, а й бажаний рівень досягнення стабільності. Третя складова – це освітня. Отримані наукові дані в результаті усвідомлення юридичних та соціальних аспектів конфлікту мають бути трансформовані в змістовні юридичні курси, що викладаються нашим здобувачам освіти», – зазначив Микола Карчевський.

Науковці та дослідники з Фрайнбурга, Харкова, Лондона, Одеси, Києва, Ужгорода, Чернігова, Новополоцька, Сєвєродонецька, Івано-Франківська, Чернівців та інших міст України під час конференції обговорили проблеми кримінальної відповідальності за насильницьке зникнення, причини хаосу в людському суспільстві, основні вади пострадянської парадигми міжнародного кримінального права, часово-просторові та предметно-технологічні характеристики грабежів і розбійних нападів вчинених на території Донецької та Луганської областей.

Професор Фрайбурзького університету, доктор психології Гельмут Курі презентував німецьке бачення щодо проблеми відповідальності за злочини у сфері конфлікту. Доповідач наголосив, що злочинна поведінка повинна розглядатися, в першу чергу, на тлі ситуації в країні.

«Якщо конфліктів багато, то можливо є необхідність залучення окремих осіб або політичних груп до дослідження злочинної поведінки. Важливо розуміти, що злочинна поведінка – це також результат ситуації в суспільстві», – зауважив Гельмут Курі.

Учасники заходу розглянули соціально-психологічні передумови та наслідки воєнного конфлікту на Сході України; кримінально-правове явище колабораціонізму в сучасній Україні; особливості розслідування злочинів в зоні конфлікту; Римський статут та проблеми вдосконалення Кримінального кодексу України; дискусійні аспекти запровадження відповідальності за колабораціонізм у Кримінальний кодекс України тощо.

За результатами наукового форуму буде видано збірник матеріалів конференції.