Як перестати тривожитися, що не вийде, як знайти своє місце в колективі, поєднати навчання й службу – топ-тем для новачків

Перед курсантами-першокурсниками під час проходження КМБ стоїть багато завдань. Водночас потрібно звикати до нового оточення, нових правил, незвичного образу життя.  Протистояти новим викликам допомагають психологи. І від того як швидко прийде на допомогу психолог залежатиме швидкість розв’язання цих питань.

 

«Психологічний супровід починається ще до моменту вступу абітурієнтів до університету, коли вивчаються матеріали особових справ кандидатів, їх індивідуально-психологічні особливості і продовжується протягом всього періоду навчання курсантів. Одним із найважливіших і найскладніших етапів вважаю супровід адаптаційного періоду, бо від цього багато в чому залежить подальша успішність майбутніх поліцейських. На цьому етапі курсанти потребують підтримки, позитивних емоцій, навичок, необхідних для відновлення моральних сил і психофізичного здоров’я. І в цьому контексті саме психологічна допомога стає невід’ємним компонентом успішного проходження адаптаційного періоду», – підкреслює завідувач психологічного відділення ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка Олександра Бурлаченко.

Перші зустрічі з психологом мають на меті зняття психологічної напруги, знайомство й налагодження між групової взаємодії, навчання навичкам саморегуляції емоційних станів. Заняття з психологами триватимуть протягом всього навчання курсантів  в університеті.