Психологічні поради під час проведення карантину

За останні два тижні різко змінилося звичне життя. #ЯЗалишаюсьВдома – ці слова набули нового змісту – це про відповідальність перед собою та своїми близькими й, навіть, незнайомими людьми. # МиТутЗарадиВас – це про тих, хто приймає виклик у боротьбі з коронавірусом: медичні працівники, поліцейські, соціальні працівники й багато-багато тих, хто безпосередньо чи дистанційно забезпечують нормальне функціонування суспільства.

Кількість інформації, що надходить, неозора. Часто це викликає дезорієнтацію. Інформація, яку ми не в силах переробити, викликає дратування і може нести загрозу. Користуйтесь авторитетними джерелами, включайте критичне мислення, перевіряйте інформацію. Намагайтеся не реагувати дуже емоційно.

Аналізуйте свої почуття: що викликає найбільший страх чи роздратування? Якщо ви навчитеся розбиратися у своїх переживаннях, які виникають на зовнішні події станом, що може бути охарактеризований як стрес, це дуже допоможе вам. Складні часи ніби оголюють наші слабкі сторони, тому є привід звернутися до фахівців – психологів чи психотерапевтів (багато з них зараз консультують онлайн).

Використовуйте ресурси, які у вас є: спілкуйтеся з близькими й рідними, займіться улюбленою справою, почитайте книжки чи подивіться фільми, не забувайте про фізичні навантаження, які добре знімають стрес, малюйте чи слухайте музику, наведіть лад у домі. Такі прості речі дозволять Вам вернути почуття стабільності, якщо відчуваєте, що навкруги хаос, чи дадуть нові можливості для особистого розвитку.

Не забувайте про силу позитивного мислення! Ви відчуваєте стрес у тому випадку, коли переконали себе в цьому. Ви безпорадні тільки тоді, коли відчуваєте себе безпорадним. Ви потрапляєте в ситуацію, з якої немає виходу,  коли ви дійсно вирішили,  що виходу немає. Змінюйте  своє ставлення до реальності, управляйте своїми думками. Ваш розум має надзвичайну силу, яку потрібно направити на ослаблення тривоги, а не на її посилення!

Бережіть себе та любіть Україну!