Зустріч курсантів із капеланами американських силових структур

Відомо, що діяльність поліцейського щодня відбувається в умовах критичних ситуацій, після яких йому потрібна допомога. За ініціативи міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова в Національній поліції впроваджується інститут капеланства.  Основною метою програми є постійна стабілізація емоційного та психологічного стану правоохоронців, які щодня стають свідками критичних ситуацій.

На реалізацію цього проекту курсанти ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка взяли участь в зустрічі з капеланом ФБР Грегом Янгом, заступником шерифа Тімом Фелтоном, капітаном поліції Карлою Габор, лейтенантом поліції Джорджем Кінгом, представником департаменту поліції міста Джермантаун, штат Вісконсін Джефом Смітом, які завітали до Управління патрульної поліції в Луганській області. Капелани силових структур США поділилися досвідом своєї країни і розповіли про програму підтримки поліцейських «Peer support». Вона полягає в тому що одні поліцейські можуть довіритися іншим. У рамках програми було створено неформальні групи і мережі родин поліцейських, щоб вони могли ділитися власним досвідом і шукати підтримки серед тих, хто їх якнайкраще розуміє. З належною підготовкою і навчанням, групи Peer Counseling можуть самі долати свої проблеми в межах спільноти.

Як розповіли представники американської делегації, бесіда співробітника поліції, який потрапив у критичну ситуацію з капеланом, який, до речі, несе службу у складі патрульного екіпажу, стає більш дієвим інструментом подолання стресу, навіть ніж допомога штатного психолога. Водночас, капелани силових структур США зауважили, що працівники, яких обирають для такої роботи, мають володіти практичним досвідом та пройти спеціалізовані тренінги для роботи з людьми, які пережили стресові ситуації.

Іноземних гостей приємно вразило вільне володіння англійською мовою курсантами університету та дійсно актуальна проблематика, якою поділилися молоді поліцейські. Курсанти Дмитро Нікульніков, Дмитро Попов, Марія Гуріна, Іван Артюх, Яна Лусік, Олена Арланова, Максим Водолага, Євген Ступченко, Олексій Русанов, Михайло Бичков ставили питання вже з власного практичного досвіду, що додало конструктивізму дискусії.

ЛДУВС ім. Е. О. Дідоренка висливлює вдячність Управлінню патрульної поліції в Луганській області за надану можливість взяти участь у реалізації на Луганщині такого корисного в сучасних умовах проекту.