Заходи до Дня української писемності та мови

Сьогодні, 08 листопада, напередодні Дня української писемності та мови курсанти, студенти, слухачі магістратури ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цього року в прямому ефірі Українського радіо диктант зачитав мовознавець Олександр Авраменко. Автор додав у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису. Уперше за 19 років проведення радіодиктанту перевірити свої знання з української мови учасники акції змогли вже через 15 хвилин після його написання. О 12:00 текст радіодиктанту був оприлюднений на сайтах «Українське радіо» та «UA: Суспільне мовлення».

«Це дуже хвилюючий та відповідальний момент. Ти розумієш, що сьогодні ти є частиною великої родини пошановувачів рідної мови. І дуже хочеться зробити якомога менше помилок, тим самим проявити свою любов та повагу  до української мови», – зазначили учасники заходу.

У другій половині дня курсанти та студенти взяли участь у першому етапі ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та першому турі X (ювілейного) Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

З нагоди Дня української писемності та мови курсанти другого курсу спільно з викладачами кафедри юридичної лінгвістики та практичної психології підготували відеоролик, у якому нагадали про особливості української мови.