Допит неповнолітньої або малолітньої особи з використанням демонстраційних моделей-ляльок

14 – 15 листопада з метою впровадження в освітній процес досвіду, набутого під час тренінгу «Методологія допиту потерпілих, що знаходяться в надзвичайно вразливому стані» в Поліцейському тренінговому центрі Чеської Республіки, доцентом кафедри кримінально-правових дисциплін Сергієм Головкіним були проведені заняття з курсантами та студентами 3-го курсу.

На початку заходу викладач акцентував увагу здобувачів вищої освіти на неухильному дотриманні вимог кримінального процесуального законодавства під час допиту неповнолітньої або малолітньої особи. Молодь дізналась про те, що перед проведенням допиту слід установити психологічний контакт з дитиною, викликати в неї зацікавленість до бесіди та з’ясувати, чи розуміє вона, що трапилося, чи розрізняє поняття «правда» й «неправда».

Під час заняття курсанти та студенти опанували методологію допиту неповнолітніх потерпілих, що знаходяться в надзвичайно вразливому стані, використовуючи комплект спеціальних демонстраційних моделей-ляльок, які полегшують процес допиту неповнолітньої особи, оскільки про подію можна повідомити невербальним методом.