На Луганщині починає свою реалізацію проект «Впровадження відновного правосуддя»

27 вересня доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін і професійної психології ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка Олександр Звонок та студенти 3 курсу університету взяли участь у презентації проекту «Впровадження відновного правосуддя в Україні», який реалізується за підтримки Фонду Демократії Організації Об’єднаних Націй (UNDEF).

Проект передбачає пілотне впровадження механізмів застосування відновного правосуддя в 6 містах України (Сєвєродонецьк, Одеса, Миколаїв, Харків, Львів, Івано-Франківськ). Інститут миру та порозуміння планує провести інформаційно-просвітницьку кампанію, орієнтовану на поширення інформації про вигоди та переваги відновного правосуддя для громад та, зокрема, для співробітників органів кримінальної юстицію.

Представники Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка спільно з іншими експертами і фахівцями будуть залучені до розроблення рекомендацій щодо подальшого застосування відновного правосуддя та, у разі необхідності, до внесення змін до законодавства України.

За словами Координаторки проекту Лілії Чулицької відновні практики у східних регіонах України в умовах війни особливо потрібні, як і навчання діалогу та мирному врегулюванню конфліктів. Також вона наголосила, що в місті Сєвєродонецьк наразі працюють проактивні професійні медіатори та є дуже сильне підґрунтя для впровадження відновного правосуддя.