У ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка відзначили 125 – річчя від дня народження Олександра Довженка

10 вересня викладачі кафедри юридичної лінгвістики та практичної психології університету зорганізували для курсантів і студентів першого курсу читання щоденникових записів всесвітньовідомого українського кінорежисера й кінодраматурга, що понад пів століття пролежали в закритому архіві.

Майбутні правоохоронці, обговорюючи зміст записів, зазначили, що Довженкові не судилося бути у творчості внутрішньо вільною людиною, адже  сама доба не давала змогу цьому. Тож залишався щоденник, де він міг розмірковувати, філософствувати про сучасне й майбутнє України. Головне в щоденнику – то є роздуми про історичну кривду, завдану українському народу.

“На сторінках книги можна віднайти не лише події з особистого життя митця, але і відображення ним різноманітних історичних подій, серед яких: приєднання Західної України до СРСР, початок війни, відступ армії та окупація України німецькими військами, визволення України (зокрема Харкова та Києва), післявоєнні роки, а також смерть Сталіна і зміни у житті країни. Усі думки і помисли митця, висловлені в цьому документі епохи, глибокі й сповнені філософського осмислення сучасного і майбутнього України”, – зазначили викладачі кафедри юридичної лінгвістики та практичної психології університету.