Інноваційні підходи до проходження та захисту навчальної практики курсантів, які навчаються за системою «2+1». Впровадження та підсумки

Україна, яка рішуче вибрала європейський вектор суспільного розвитку, потребує вдосконалення системи поліцейської освіти задля її аксіологічної наповненості та інноваційної організації. Департаментом персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України впроваджується «пілотний» проект «2+1», що передбачає поєднання підготовки за денною та заочною формами навчання з проходженням служби в підрозділах патрульної поліції.

        

Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка активно працює на реалізацією проекту. Зокрема, 23.07.2019 захист практики курсантів 2-го курсу проходив у формі поліцейського квесту. В шести локаціях: «Виборча дільниця», «Транспортний засіб», «Квартира», «Приміщення Державної виборчої комісії», «Стадіон», «Будинок» були змодельовані ситуації, у яких необхідним є втручання поліцейських.

Особливістю поліцейського квесту, запровадженого університетом стала участь громадського омбудсмена із захисту виборчих прав ГМ ОПОРА в Луганській області Сергія Кошеля.

«Залучення до захисту навчальної практики представників громадськості є дуже важливим елементом у процесі підготовки поліцейських. Протягом заходу я намагався довести реальні ситуації та проблемні питання з досвіду позачергових парламентських виборів, які проводилися минулої неділі і разом з курсантами знайти вирішення поставлених питань, що стосувалися виборчого процесу. Був приємно вражений продемонстрованим курсантами високим рівнем підготовки, який вони також підтвердили й під час несення служби на виборчих дільницях», – зазначив Сергій Кошель.